Odpowiedni marketing strony internetowej w pigulce

Rozmowy na różne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Odpowiedni marketing strony internetowej w pigulce

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:52

Wykonanie samej strony internetowej to już na dzień dzisiejszy zdecydowanie za mało. Do lamusa przeszły już czasy, w których strony internetowe samoistnie się pozycjonowały i osiągały zadowalające wyniki bez nakładu pracy. Teraz sytuacja uległa diametralnej zmianie i wypozycjonowanie strony internetowej nawet na stosunkowo łatwe frazy wymaga dużej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak się dzieję i co się zmieniło na przełomie tych lat?

Po pierwsze powiększyła się liczba stron w Internecie. Obecnie praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalny fryzjer czy duży producent drzwi. Każda z tych firm ma stronę internetową, która prezentuje jej zakres usług w Internecie. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już wyłącznie zbudowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Następnym etapem jest reklamowanie swojej strony internetowej. Metod reklamy jest kilka. Niemniej jednak najbardziej popularną jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Ta metoda polega na wybraniu odpowiedniej frazy: strony internetowe Radom lub zestawu haseł, na które strona internetowa powinna być na pierwszych pozycjach w wynikach. Przeważnie strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedną frazę. Do właściwej promocji strony internetowej należy wybrać ich przynajmniej kilka. Dzięki takiemu podejściu, promowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze wyniki w wynikach wyszukiwań.

Kolejny sposób reklamy strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na tworzeniu wpisów na różnego typu portalach internetowych. Wpisy te powinny zaintrygować potencjalnych klientów do odwiedzenia naszej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub sprzedawcą unikalnego produktu, można umieszczać wpisy bez odnośników. W tym wypadku zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego znalezienia oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Przeważająca liczba osób wyszukuje firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Trzeci sposób promocji strony internetowej to różnego typu portale społecznościowe. Najpopularniejszy jest FaceBook, który oferuje duże możliwości reklamowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które oferują często kupowane produkty. Idealnie sprawdzi się do reklamy ciuchów czy usług firm lokalnych. Gorzej już będzie z marketingiem strony internetowej, która posiada w swojej ofercie niszowe usługi.

Wróć do „Wolne pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości