Tkaniny dzieciece sklep

Rozmowy na różne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Tkaniny dzieciece sklep

Postautor: mariusznowak » 27 lis 2017, 14:45

Czy sklep, który ma w swojej ofercie tkani dziecięce to dobry pomysł na interes?

Właśnie ten esej ma pokazać, że każdy biznes właściwie zaplanowany może przynieść zarobek jego właścicielom. Po pierwsze powinno się uświadomić fakt, iż sklep internetowy powinien być rozszerzeniem sklepu stacjonarnego, który posiada w swojej ofercie zbliżony asortyment. W opisywanym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. Dlatego odradzam budowanie biznesu wyłącznie o sprzedaż w Internecie. Wiele ludzi zada pytanie, dlaczego mam takie zdanie?

Będę starał się to wyjaśnić na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Na początku powinniśmy wyszczególnić miesięczne koszty prowadzenia tego typu sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w pierwszych dwóch latach właściciel może opłacać obniżoną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak istotna pozycja w bilansie zysków i strat. Natomiast gorzej już to wygląda po okresie 2 lat od założenia firmy. Podstawowa danina dla ZUS to kwota 1100 zł za miesiąc.

Kolejny koszt przy tylko samym sklepie internetowym z tkaninami dziecięcymi to jego marketing w przeglądarce internetowej. Umyślnie już pominąłem stworzenie samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy koszt i można go pominąć w miesięcznym zestawieniu wydatków naszej firmy. Nawiązując do reklamy strony w Internecie. Trzeba określić hasła do pozycjonowania. Przykładowo dla tkaniny dziecięce sklep internetowy koszt miesięczny to wydatek od 100 do 200 zł. Tego typu fraz musimy mieć kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za tą samą formę reklamy zapłacimy około 2000 zł za miesiąc. Do tego należy doliczyć pozostałe wydatki związane z promocją. Należą do nich także marketing szeptany, itp. Efekty pozycjonowania sklepu na hasło: tkaniny dziecięce sklep internetowy nie będzie z dnia na dzień. Dlatego w pierwszej fazie trzeba pomyśleć o innym kanale dystrybucji naszych tkanin dziecięcych. Przydatne może być Allegro lub podobne serwisy aukcyjne. Mimo to wystawienie oferty wiąże się z dodatkowymi opłatami i to nie małymi. Cena za wystawienie pojedynczego towaru oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko zależy od zaznaczonych opcji promocji. Więc każdy sam jest w stanie sobie to policzyć i odpowiedzieć na pytanie czy jest to rentowne.

Wróć do „Wolne pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość