Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

Rozmowy na różne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zleceniem budowy własnego serwisu WWW. Mam zamiar żeby portal internetowy dawał mi później korzyści finansowe. Poszukuje jakieś ciekawej branży, żeby konkurencja nie była za wielka. Rozmyślałem o czymś tego rodzaju. Nie musi to być akurat ta tematyka, gdyż jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona internetowa, która ma ogłoszenia warsztatów samochodowych z całego kraju. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny zarys to portal, który posiada ogłoszenia firm od których pobieram kasę za reklamę. Czy taki biznes w obecnych czasach może się jeszcze powieść?
Wspólne zabawy, imprezy firmowe na które zaprasza się także dzieci, to coraz częstsze rozwiązania wykorzystywane przez menadżerów firm. Tego rodzaju imprezy firmowe są pozytywnie odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to idealny wstęp do udanej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależne jest od wielu czynników. Trafione pomysły i ich realizacja, oszacowanie właściwego budżetu, właściwe wyszukanie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny pogląd tego, jak wyglądają relacje, atmosfera w firmie. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, iż piknik firmowy może okazać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między osobami są niskiej jakości. Może to zaważyć przykładowo na frekwencji, jakości zabawy w trakcie imprezy rodzinnej przygotowanej przez firmę. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, kiedy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Właściwe planowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników powinna bazować przede wszystkim na dobrym pomyśle i dobrej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie w stanie zorganizować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Dlatego słusznie jest rozpoznać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Dzięki temu łatwiej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Najważniejsze to zagwarantowanie zabaw, które zainteresują wszystkich.

Największym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Zaplanowanie atrakcji, z których nie będzie komu korzystać. Zaplanowanie programu, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie mają najmniejszej chęci, aby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, zwłaszcza tam, gdzie grono pracowników to osoby z rodzinami, niezbędnym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych zalet będzie integracja.

Właściwa https://straz-wschowa.pl/2022/08/25/kurs-miesnie-dna-miednicy-poprzez-siec-on-line-czy-powinno-sie-na-niego-zarejestrowac/ to klucz do rodzinnej zabawy Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to także sposobność pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, również przełożonych. Odpowiednio nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale też choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to właściwy pomysł na portal internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Witaj. Z tego co piszesz to nie masz pomysłu na biznes w Internecie i pragniesz zrobić kopię działających już rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego rozwiązania na interes. Nie tędy droga kolego. Jeżeli myślisz na poważnie o serwisie internetowym to po na wstępie musisz zrobić dobry biznesplan działania. Wyślij maile do paru agencji interaktywnych i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego serwisu internetowego. Następnie spytaj się o możliwości i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten interes w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie przynosił większych dochodów. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dofinansowanie. Nie gra tu roli czy jest to transport medyczny ludzi chorych czy serwis dla adwokatów. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na nowo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w praktyce.

podobne tematy:


Wróć do „Wolne pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości