Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

Rozmowy na różne tematy.
mariusznowak
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zleceniem budowy własnego serwisu WWW. Mam zamiar żeby portal internetowy dawał mi później korzyści finansowe. Poszukuje jakieś ciekawej branży, żeby konkurencja nie była za wielka. Rozmyślałem o czymś tego rodzaju: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie musi to być akurat ta tematyka, gdyż jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona internetowa, która ma ogłoszenia warsztatów samochodowych z całego kraju. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny zarys to portal, który posiada ogłoszenia firm od których pobieram kasę za reklamę. Czy taki biznes w obecnych czasach może się jeszcze powieść?

podobne tematy:

maxkolonko

Czy to właściwy pomysł na portal internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Witaj. Z tego co piszesz to nie masz pomysłu na biznes w Internecie i pragniesz zrobić kopię działających już rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego rozwiązania na interes. Nie tędy droga kolego. Jeżeli myślisz na poważnie o serwisie internetowym to po na wstępie musisz zrobić dobry biznesplan działania. Wyślij maile do paru agencji interaktywnych i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego serwisu internetowego. Następnie spytaj się o możliwości i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten interes w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie przynosił większych dochodów. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dofinansowanie. Nie gra tu roli czy jest to transport medyczny ludzi chorych czy serwis dla adwokatów. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na nowo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w praktyce.